*Kick the bucket* to idiom, który z języka angielskiego można przetłumaczyć na nasze potoczne *kopnąć w kalendarz* (czyli krótko mówiąc – umrzeć). Na podstawie tego właśnie zwrotu powstało określenie “bucket list” – lista celów, które pragniemy zrealizować przed swoją śmiercią. Ktoś kiedyś powiedział, że największym szczęściem byłoby dla nas dowiedzieć się w dniu narodzin, że kiedyś umrzemy, bo wtedy robilibyśmy w życiu tylko to, co ma dla nas największe znaczenie. Nie mówiąc o tym jak bardzo bylibyśmy wdzięczni za każdy dzień jaki otrzymaliśmy. Czy zastanawiałeś się kiedyś co byś zrobił gdybyś miał nieograniczone środki finansowe i jednocześnie ograniczony czas? Podróżowałbyś, pisał, śpiewał, grał? Zobacz o czym marzą inni i realizuj swoje pragnienia!

bucketlist1

 

Wielkie zainteresowanie listą życzeń (bucket list) nastąpiło tuż po pojawieniu się filmu z udziałem Jacka Nicolsona i Morgana Freemana pod tym właśnie tytułem (polska wersja “Choć goni nas czas”) w którym poznajemy dwóch mężczyzn u kresu swojego życia. Mając świadomość ograniczonego czasu decydują się w tym ostatnim momencie realizować marzenia ze swojej listy życzeń. Film niezwykle inspirujący i motywujący, z poruszającym zakończeniem, godny polecenia, chociaż w Polsce przeszedł bez większego echa – a szkoda. W Stanach wielu widzów marzyło o tym by zacząć takie listy tworzyć, szukać inspiracji i motywować się do działania i właśnie wychodząc im na przeciw powstał portal: bucketlist.org

bucketlist1

Na stronie bucketlist.org istnieje możliwość założenia konta, zbudowania swojego profilu ułożenia listy punktów do realizacji, odhaczania ich i wrzucania pamiątkowych zdjęć. Portal zrzesza setki osób i motywuje nie tylko do tego by realizować swoje cele, ale by budować kolejne listy życzeń a tym samym wciąż się rozwijać. Sama odnajduję wiele motywacji w tym co udało się osiągnąć innym, w myśl zasady, że skoro im się udało to czemu ja miałabym nie dać rady? Oglądanie celów innych ludzi niezwykle motywuje, pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych a czasami nawet pozwala odkryć nowe pasje.

bucket4

Jakie są najpopularniejsze cele do zrealizowania za życia?

Skok na bungee, skok z samolotu, nauka nowego języka, pływanie z delfinami, ujrzenie zorzy polarnej, ślub, odwiedziny wulkanu, lot balonem…

Cele te zostały podzielone przez serwis na różne dziedziny życia. Wydarzenia milowe, DIY, podróże, nowe umiejętności, natura – w każdej z tych kategorii znajdziesz coś dla siebie. Nawet jeśli do tej pory nie myślałeś nad tym żeby szukać motywacji to ta strona nie pozwoli ci przejść obok bez echa. Inspiruj się, dodawaj cele i realizuj listę. Kto wie jakie przygody dzięki temu przeżyjesz? Bo właśnie temu służą takie portale: by żyć pełniej, lepiej, bardziej, mocniej tak by u kresu życia móc sobie powiedzieć: zrobiłem co chciałem i czuję się spełniony.

Proste zadanie na koniec: weź kartkę i długopis i odpowiedź sobie na pytanie “o czym marzysz?” Zapisz to i zacznij działać!

bueckett