Wszyscy badacze szczęścia podkreślają zbawienną rolę wdzięczności. Dzięki niej ODCZUWAMY swoje szczęście. Chcesz być szczęśliwy, kiedy łatwiej narzekać, rozpaczać, winić i marudzić? Zacznij od prostego projektu. 30 dni wdzięczności pozwoli ci głębiej zastanowić się nad tym, za co możesz odczuwać wdzięczność. Co takiego w Twoim życiu jest godne uwagi, docenienia, pochwalenia? Dzięki czemu możesz czuć się wyjątkowo?

PROJEKT WDZIĘCZNOŚĆ

img_74241Każdy dzień poświęcony jest innemu tematowi. Codziennie zastanawiasz się nad innym zakresem swojego życia.

  1. Za który zapach czuję wdzięczność?
  2. Za jaki kolor odczuwam wdzięczność?
  3. Za którego członka rodziny odczuwam wdzięczność?

Zapisz pierwsze skojarzenie, które przychodzi ci do głowy przy danym haśle dnia. Pewnie będzie ich więcej niż jedno i na tym właśnie polega ten projekt: by codziennie zauważać jak wiele rzeczy zasługuje na naszą wdzięczność. Uświadomienie sobie jak wiele posiadamy wystarczy by zmobilizować nas do tego byśmy przestali narzekać i docenili swoje życie. Wbrew pozorom nawet jeśli teraz uważamy, że nie ma w nim nic, za co moglibyśmy być wdzięczni po tym doświadczeniu odkryjemy jak wiele jest sytuacji, zachowań, małych wydarzeń, po których czujemy szczęście.

Nie potrzeba wielkich wydarzeń by czuć się szczęśliwym. Wystarczy wyobrazić sobie jak wiele zyskujemy dzięki tym małym, codziennym rzeczom. Spróbuj przez 30 dni, raz dziennie rozważyć swoje życie, wybrać które jego aspekty przynoszą ci szczęście a znacząco podniesiesz jego poziom. Badania wykazały, że skupianie się na rzeczach dobrych nie tylko poprawia nasz poziom zadowolenia z siebie i otoczenia, ale powoduje, że jesteśmy milsi dla innych. Może warto zaangażować do tego prostego projektu naszych bliskich? W końcu każdy z nas ma coś, za co może być wdzięczny.

Aby pobrać plik kliknij tutaj

30dni-1