Czyli parę słów o tym jak daliśmy się porwać dzikim zwierzętom;) Od niego wszystko się zaczyna, wraz z tym motywem zrodził się Projekt Wzorcoffnia i nasze przepiękne kubki. Rzuć okiem na wzory – zapraszam:)!

 

wild1

Cały pomysł stworzenia Projektu Wzorcoffnia pojawił się w momencie narysowania wilka i wypełnienia go wzorami. Na nazwę Projekt Wzorcoffnia wpadłam dość zwyczajnie – jadąc autobusem do pracy. Zazwyczaj mam około godziny dojazdu i jest to czas, który najczęściej przeznaczam na czytanie książek lub różne przemyślenia i tak oto po kilku dniach nic-nie-robienia pomysł sam wpadł mi do głowy (naukowcy twierdzą, że takie właśnie leniwe dni sprzyjają kreatywności i jak widać w moim przypadku – to działa;))

Do tej pory nie wiem czemu akurat wilk był pierwszy. Podejrzewam, że to ulepek wcześniejszych inspiracji (zdecydowanie za dużo czasu spędzam na Pintereście;)) – i bardzo możliwe, że już kiedyś widziałam taką serię dzikich zwierząt zbudowanych z elementów krajobrazu. A skoro można wypełnić takie elementy drzewami to czemu nie wzorami? Tak naprawdę każdy kształt nadaje się do tego idealnie tak długo jak zarys przypomina coś co znamy. W tym wypadku zaczęło się od obrazka wyjącego wilka, bo taka sylwetka jest dość charakterystyczna – niewiele zwierząt przychodzi nam na myśl, kiedy widzimy skierowany do nieba pyszczek. Wilk zrodził skojarzenie z lisicą, której kolorową wersję prezentuję wam tutaj;) I wtedy pomyślałam, że dzikie zwierzęta nadają się do takiego pomysłu idealnie – po prostu trzeba narysować ich wzorkową wersję!

Moim największym dylematem w przypadku takich prac jest kwestia dalszej obróbki. Z początku powstaje piękny wzór, ale zawsze mnie korci żeby go jakoś zmodyfikować, pokolorować czy pocieniować. Czasami decyduję się na czarno-białą wersję, rzadko kiedy, tylko wtedy, kiedy wizualnie coś mi nie pasuje wybieram kolory, ale staram się tak jak w przypadku lisicy dobierać w miarę jednakową tonację.

Cała kolekcja się rozrasta. Ostatnio jej skład (wil, lisica, sowa, jeleń, niedźwiedź) został poszerzony o lwa i węża:) Mam już kolejne pomysły i czekam tylko na wolną chwilę by je zrealizować, bo możliwości są tu naprawdę ogromne, praktycznie nieograniczone. Wszystkie prace staram się wrzucać na bieżąco na mój profil na instagramie. Jeśli chcesz zobaczyć co jeszcze powstało wystarczy kliknąć tu;) -> instagram

Zapraszam:)